Image Alt

R Luz Photography

  /  Asmeninė fotosesija   /  Fotosesijos apranga. Amžinas klausimas – ką apsirengti??

Ką apsirengti? Klausimas kankinantis daugelį moterų kiekvieną rytą žiūrint į spintą. Dažnai šio klausimo sulaukiu ir aš. Šiandien pasidalinsiu savo patarimais ir su Jumis!

⭐ Apgalvokite, kokioje aplinkoje vyks fotosesija?

Jeigu tai miškai/laukai, tuomet vakarinė suknelė ir aukštakulniai nelabai tiks. Jeigu labai norisi tos vakarinės suknelės, tuomet ir vietą fotosesijai reikėtų rinktis atitinkamą, pvz. dvaras ar studija, kurioje dirbama su blykstėmis ir pan. Aš asmeniškai labiausiai mėgstu tvarkingą, tačiau paprastą, natūralių spalvų aprangą. Tokia apranga puikiai tinka tiek gamtoje, tiek namuose ar mano studijoje, kurioje taip pat namų aplinka. Dažniausiai NE sakau juodai spalvai, taip pat ryškioms neoninėms spalvoms, paveikslėliams ar užrašams ant rūbų, bet vėlgi, jeigu fotosesija vykdoma miesto grafičių fone – ryškios spalvos geriau žiūrėsis nei pastelinės. Derinkite savo rūbų spalvas prie aplinkos.

⭐ Apranga turi būti patogi!

Fotosesijos metu mes daug judame, sėdamės ant žolės, netgi bėgame – dievinu kadrus pagautus veiksme. Kai fotosesijoje pasirodo su aukštakulniais ir aptemptais veržiančiais rūbeliais – kadrų įvairovė stipriai apribojama. Nepatogu greičiau eiti, apie bėgimą nėra net kalbos, o ir einant itin dažnai žiūrima į žemę, kad kur kulniukas neįsmigtų. Ant žolės ar lovos sėstis vėlgi nepatogu, o ir atrodo keistai… Jeigu vis gi tam pasiryžtama, atrodote labai įsitempę, neina pilnai atsipalaiduoti, patogiai įsitaisyti. Net tada kai galvojate, jog nesimato to “nepatogumo” jausmo kadre, tai patikėkit manimi – matosi, todėl jeigu tik pamatau, kad Jums nepatogu, paprašau pvz. įsitaisyti ant sofos patogiau, jaukiai “įkristi”, atsilošti arba keičiame pozą. Žinoma, nepatogi puošni apranga nori nenori įpareigoja statiniams kadrams ir su ja patogiai “įkristi” į minkštą fotelį gali būti paprasčiausiai neįmanoma. Todėl aš už patogumą.

⭐ Patogi avalynė itin svarbu!

Per smilgas ar smėlį bristi su aukštakulniais – super nepatogu. Aš už žemakulnę patogią avalynę, už mylimus sportbačius arba vaikščiojimą basomis! Taip pat galite turėti ir atsarginius batus, jeigu vis gi nutrintų pirmieji batai. Studijoje visuomet prašau nusiimti batus, nes taip jausitės kur kas patogiau ir laisviau, taip pat su batais ant lovos kadruose galite atrodyti kiek keistokai. Juk namuose su batais nevaikštote?

⭐ Visi turi derėti

Jeigu fotosesijoje dalyvauja daugiau žmonių – visų apranga turi derėti spalvomis, stiliais, sezoniškumais. Puošni, blizganti ir ryški suknelė keistai žiūrėsis su kito žmogaus pasteliniais lininiais marškiniais. Jeigu puošniai – tuomet visi, jeigu pastelinės spalvos, tuomet ir kiti dalyviai turėtų aprangoje jas išlaikyti, kad gautume vientisumą, tvarkingumą. Kadangi aš už pastelines, natūralias spalvas, kartais siunčiu tokių spalvų paletę, kad būtų paprasčiau suprasti, kokios spalvos dera.

⭐ Nėštukės, neslėpkite pilvelio

Nėštukėms rekomenduoju neslėpti pilvo, o kaip tik jį pabrėžti! Aš už švelnias, akies nerėžiančias spalvas, nes nėštumas mano akimis labai jautrus, moteriškas, švelnus gyvenimo etapas.

Idėjų aprangai ieškokite internete, o tikra nuostabių idėjų meka – Pinterest.com, tad semkitės idėjų ten.

Tinkama, suderinta apranga – ypatingai svarbus fotosesijos aspektas. Kol tai supratau praėjo nemažai lako. Būdavo, kad nuotraukos lyg ir gražios, bet kažkas ne to… Aplinka tokia pati, šviesa taip pat, čia jau esu prieš tai fotografavusi, retušas toks pats, bet praeitos fotosesijos kažkodėl atrodė geriau. Lyginau nuotraukas ir supratau – jas skyrė TIK tinkamai/netinkamai pasirinkta apranga. Fotosesijoje visos detalės svarbios, pradedant fotografu ir baigiant Jūsų nusiteikimu. LABAI svarbu suprasti, kad dėl gražių kadrų visi turime stengtis ir pasiruošti.

Jeigu nesate tikri, ką apsirengti – klauskite savo fotografo. Šie patarimai yra tik iš mano pusės, kiti fotografai Jums gali papasakoti iš savo perspektyvos. Dievinu gamtą, emocijas, veiksmą, natūralumą ir švelnias, gamtoje randamas spalvas aprangoje, patogumą, lengvus audinius ir basas kojas – tai mane labiausiai įkvepia. Kitas fotografas dievina ryškias spalvas, aukštakulnius, rimtus/nuožmius veidus, blykstes, modernizmą. Ieškokite tai, kas arčiausiai Jūsų širdies ❤

Close
Kategorijos