Image Alt

R Luz Photography

  /  Asmeninė fotosesija   /  Jaudinatės dėl pozavimo? Kaip galima pasiruošti iš anksto?

“..bet mes nemokame pozuoti.. Nesame niekad turėję fotosesijos..” – Jūs net neįsivaizduojat, kaip dažnai girdžiu šitą frazę, o ypatingai iš jaunųjų atėjusių į pokalbį su manimi. Jeigu kas duotų po eurą, kai man kažkas tai sakė, fotografuoti jau ko gero nuosavu lėktuvu atskrisčiau pas Jus!

Neseniai turėjau pirmąją savo fotosesiją, kai ne aš buvau fotografės vietoje! Jaudinausi be galo! Patikėkit manimi…

Ir nors mano fotosesiją fotografavo žmogus, kuris pirmą kartą fotoaparatą laikė rankose, o aš kaip modelis buvau visiškai su kiauru nuliu patirties – kadrai tikrai pavyko puikūs! Ir viskas dėl to, nes sugebėjau susitvarkyti su savo mintimis, susirinkti save ir atsiduoti momentui. Žinojau kokių kadrų noriu ir tai tikrai nebuvo tie statiniai, rimtu žvilgsniu – norėjau daug šypsenų, besiplaikstančių plaukų ir veiksmo!

Įsivaizduojat kiek daug priklauso nuo pačio fotografuojamo žmogaus? Noriu su Jumis pasidalinti patarimais, kaip paruošti save fotosesijai ir pasiekti puikių rezultatų nebūnant modeliu!

✔ Svarbus žingsnis – pasirinkite fotografą, kurio darbai Jums patinka visu 100%! Šis momentas labai svarbus. Norėsite tokių kadrų, kokius kuria jis todėl pasitikėsite juo, taip greičiau atsipalaiduosite ir prasidės kūryba. Klausykite savo fotografo patarimų. Jis tikrai visada nori Jums geriausio ir padės su pozavimu, duos minčių, nukreips reikiama linkme. Jeigu Jums nepatinka šypsotis, norite klasikinio pozavimo, tačiau pasirinkote fotografą, kuris fotografuoja šypsenas, kuria kadrus veiksme – neatidžiai pasirinkote, kaip sakoma “ne ten papuolėte”. Rinkitės fotografą atsakingai, ne tik pagal kainą, bet ir pagal darbų stilių, taip išvengsite nepatogių situacijų ir turėsite tokius kadrus, kokių visada norėjote.

✔ Turėkite viziją kokių maždaug kadrų norite ir dalinkitės savo mintimis su fotografu. Visi esame labai skirtingi, turime skirtingas nuomones, ribas ir požiūrį, tad tuos pačius trafaretus taikyti visiems deja neįmanoma. Padėkite fotografui Jus suprasti, pasipasakokite kokių kadrų tikrai nenorite ir kokie kadrai Jus žavi. Kad ir kaip fotografas to norėtų – deja minčių neskaito, todėl visada gerai bendradarbiauti su fotografu kūryboje ir nepalikti jo spėlioti kas Jums patinka.

✔ Galite net suskurti Mood board arba tiesiog pasirinkti kadrų Pinterest, kurie Jums labai patinka, juos nusiųsti fotografui – taip abi pusės aiškiai matys, kokio rezultato siekiama ir bus lengviau. Atidžiai peržiūrėkit tuos Jums labiausiai patikusius kadrus ir paanalizuoti kokia nuotaika jose vyrauja, ką tuose kadruose žmonės veikia – mėgdžiokite! Žinoma, būna ir taip, jog pasirinktu fotografu visiškai pasitikite ir pilnai atsiduodate jo idėjoms, tad tą pačią analizę taikykite to fotografo gražiausiems kadrams.

✔ Parepetuokite prieš veidrodį! Taip taip! Stebėdami save atrasite savo gražius kampus. Išduosiu paslaptį – daugiausiai žmonių teigia, kad jų kairė veido pusė gražesnė.

Close
Kategorijos