Image Alt

R Luz Photography

  /  Kita   /  Kaip geriau fotografuot telefonu! (I DALIS)

Kiek daug gražių akimirkų kartu patiriate! Pirmoji vaiko šypsena, tas nežemiškai mielas vaizdas, kai tėtis užmiega kartu su mažyliu, o kur dar nerangus, bet žavus pirmųjų košių valgymas su uogieniuotais skruostais ar tie trumpi momentai, kai broliai ar sesės taikiai žaidžia drauge – kaip būtų nerealu jeigu tais momentais staiga atsirastų fotografas ir tą nepakartojamą vaizdą įamžintų! O taip, norėčiau tokią super galią turėti ir aš. Deja taip nėra, bet Jūs turite su savimi telefonus, kuriais taip pat galite puikiai užfiksuoti šiuos nuostabius momentus!

Ko gero Jums buvę taip, jog savo akimis matote nuostabų vaizdą, bet nufotografavus telefonu neatrodo taip gerai? Arba netgi tame pačiame kampe vakar nuotrauka išėjo geriau, o šiandien kažkas ne taip? Išduosiu Jums keletą paslapčių kodėl taip nutinka ir pateiksiu kelis patarimus, kuris Jūsų fotografavimą pakels į aukštesnį lygį!

1) Svarbiausias patarimas – visada prieš fotografuojant nusivalykite telefono kamerą. Ją dažnai liečiame pirštais ir apie tai net nepagalvojame, fotografuojame “per rūką” ir stebimės kur dingo spalvos, ko čia taip neryšku.

2) Kodėl vieną dieną nuotraukos išeina vienaip, o jau kitą kitaip, nors fotografavimo vieta ta pati? Pagrindinė priežastis – šviesa. Nuotraukos labai skirsis, jeigu už lango švies saulė, jeigu bus saulėlydis arba debesuota. Tiesa, netgi ir debesuotumas gali skirtis, tad jeigu debesų sluoksnis storas – bus tamsu, jeigu plonesnis – patalpoje bus šviesiau.

3) Kodėl kartais fotografuojant telefonu nuotrauka tokia nekokybiška, matosi “triukšmas”, “grūdeliai”?? Čia ir vėl “kalta” šviesa. Kuo tamsiau, kuo mažiau šviesos, tuo telefone esanti kamera automatiškai kelia parametrą, kurį vadiname ISO, nuotrauka šviesėja, bet praranda kokybę. Dirbdami fotoaparatu stengiamės stipriai nekelti ISO, vietoje to bandome išsisukti keisdami kitus parametrus, bet žinoma, kartais būna paprasčiausiai per tamsu, tad tai būna vienintelė išeitis. Kuo tamsiau – tuo nuotraukos kokybė prastesnė. Fotografuodami namuose rinkitės šviesiausią kambarį, geriausia kai langai į pietus arba statykite fotografuojamą objektą kuo arčiau šviesos šaltinio – langų.

4) Įjungtų geltonų kambario lempų tinkamu šviesos šaltiniu nelaikau. Jeigu tik leidžia galimybės, fotografavimo metu visas nenatūralią šviesą skleidžiančias lempas išjungiame. Taip, geriau aukštesnis ISO, nei žalsvai geltona šviesa ant veidų, o kita pusė veido su balta/melsva šviesa nuo lango. Įvairių šviesų “mixas” gali atrodyti neskaniai.

5) Nefotografuokite kuomet šviesos šaltinis objektui už nugaros – jis bus šešėlyje, pvz. žmogus stovi nugara į langą, o Jūs fotografuojate jo veidą. Tiesa, yra atvejai, kuomet taip darome, pvz. norime silueto, kai mama rankomis kelia mažylį į viršų. Tokiu atveju matysime žmonių formas, aiškias linijas, bet šiame kadre į fotografą tiesiai geriau nežiūrėti – veidas bus šešėlyje. Taip pat labai gražu besileidžianti auksinė vakaro (arba ankstaus ryto) saulė už žmonių – jos spinduliai “apibrėžia” žmogaus siluetą, gauname vadinamą kontražūrą. Beje, pastebėjau jog instagram filtrai veikia gan keistai ir grubiai. Su jais būna atvejų, kuomet geriau nusisukti nuo lango, priešingu atveju ant veido metamas filtras išsikraipo. Testuokite, sukiokitės ir “gaudykite” geriausią variantą.

Reziume: visada stebėkite šviesą – ji svarbiausias gražios nuotraukos komponentas. Fotografija yra neatsiejama nuo šviesos!

Close
Kategorijos