Image Alt

R Luz Photography

  /  Kita   /  Kaip geriau fotografuot telefonu! (II DALIS)

Toliau dalinuosi patarimais, kaip net ir telefonu gerai užfiksuoti gražiausius Jūsų kasdienybės momentus. Arba kelios fotografų paslaptys ir kaip telefono nuotraukose atrodyti geriau!

6) Ar žinote, kam reikalingas tinklelis (grid), kuris atsiranda ekrane, kai norite fotografuoti? Jeigu išjungėte šią funkciją – įjunkite atgal! Tai labai geras pagalbininkas geriems kadrams. Horizontą visada stenkitės išlaikyti bent per vieną horizontalią tinklelio liniją – patikėkite, vaizdas bus geresnis. Žmogų statykite arba pačiame centre arba per vieną iš vertikalių linijų. Tinklelių susikirtimo taškuose stenkitės “dėti” svarbiausią nuotraukos akcentą, kurį norite pabrėžti, pvz.: akys (žvilgsnis), plaukuose gėlė, žaislas vaiko rankose ir pan. Jeigu norisi daugiau informacijos, pasiskaitykite apie trijų ketvirčių taisyklę.

7) Atkreipkite dėmesį, jog kadras visada įdomesnis, jeigu fotografuojame ne iš akių lygio, o tiksliau ne iš SAVO akių lygio. Pateiksiu pavyzdį: mažus vaikus mes visuomet matome iš viršaus, bet pritūpkite labiau į jų akių lygį – kadras bus kur kas geresnis! O suaugusius, kuriuos ir taip matome savo akių lygyje nuolatos, pabandykite nufotografuoti iš kiek aukščiau, o gal netgi kartais ir iš kiek žemiau. Tik nepersistenkite! Iš itin žemai fotografuojami žmonės dažnu atveju gali atrodyti keistai. BET jeigu ištiesime koją link kameros – ji atrodys ilgesnė! Sekančiame punkte paaiškinsiu KODĖL. Dabar prie fotografavimo iš kiek aukščiau – praktiškai visais atvejais pavyksta ir atrodo puikiai. Ne be reikalo mano studijoje visada stovi kopėčios, o fotografuodama lauke, nepraleidžiu progos turint galimybę užlipti ant akmens, kelmo ar tiesiog ko aukščiau. Vardan geresnių kadrų! J Tiesa, jeigu fotografuosite iš aukštai ir prieisite pernelyg arti modelio – jis gali atrodyti žemesnis nei realiai yra.

8) Koja ištiesta į priekį staiga ilgesnė, nuotakos suknelės šleifas neįtikėtino platumo/ilgumo, o kartais fotografuojantis su draugėmis “susimaišo” proporcijos ir šone stovinti kūdžiausia kadre patampa riebiausia – kas gi čia per magija?? Fotografai ne be reikalo turi daug objektyvų ir juos nuolat keičia. Vaizdas per skirtingus židinio nuotolius (mm) turinčius objektyvus visada keičiasi, tad prisitaikydami prie aplinkybių, kurdami norimą kadrą – keičiame objektyvą. Vieni labiau tinkami portretams, kiti peizažams, o su trečiu gali tik vabaliukus ant lapo fotografuoti. Paprastai sakant, kuo židinio nuotolis yra didesnis, tuo labiau vaizdas priartinamas, gražu portretams, o kuo mažesnis – tuo platesnį vaizdą objektyvas apima, BET kraipo/tampo arčiau objektyvo/kadro šonų. Plačius kampus fotografai naudoja norėdami “apimti” kuo daugiau vaizdo pvz. peizažas, didelė žmonių grupė, jaunieji ir visa bažnyčia už jų ARBA pagudrauja, prieina su objektyvu arčiau nuotakos ir “ištempia” suknelės šleifą “dėdami” jį arčiau kraštų. Tas pats vyksta ir su kojomis ir su talijomis. Tad brangiosios, kai darotės kadrą su draugėmis, stenkitės šone nepapulti, nes būsit “ištempta” J Taip, telefonuose taip pat platus kampas. Darbas su tokiu objektyvu subtilus, bet duoda labai gražius rezultatus.

Žinoma, tai yra tiesiog taisyklės, kurias drąsiai galite laužyti. Aš asmeniškai pirma įsisavinau teoriją, o vėliau žingsnis po žingsnio klioviausi savo žiniomis ir fotografuoju taip, kaip tuo metu sako širdis. Sėkmės atrandant savo stilių ir geriausią kelią!

Close
Kategorijos