Image Alt

R Luz Photography

  /  Apie mane   /  Lietuvos gamta fotografo akimis

Jeigu manęs paklaustų “Kas tau yra Lietuva?”, pirmiausiai prieš akis iškyla jos nuostabi gamta.

O seniau niekada jos nepastebėdavau..

Augau mažame Lietuvos miestelyje, gan tankiai apsodintame medžiais. Ten šiltuoju metų laiku mieste kabėdavo gausybė vazonų su rožinėm petunijom, o pakelėse praeinantiems miestelio gyventojams šypsodavosi žemaūgiai geltoni gvazdikėliai. Atsimenu po močiutės langais žydėdavo daugybė geltonų pienių, kurias skindavom ir su nudažytais nuo jų delnais pindavom vainikus. Netoliese augo sena kriaušė, iš kurios, būdama dar mažas vaikas, iškritau su visa nulūžusia šaka – nuo tada po medžius nebesikarsčiau, adrenalino užteko ilgam. Augmenija supo mus nuolatos! Bet tik dabar matau ją kitomis akimis.

Važiuojant užmiestyje, jeigu vairuoju ne aš, prilipdau veidą prie lango ir grožiuosi Lietuvos laukais, karts nuo karto garsiau sušukdama “kaaaip čiaa gražuuu!”. Dauguma žvilgteltų į tą mano “atrastą grožį” ir nesuprastų, ką ten tokio matau, kaip ir mano “vairuotojas” nesupranta. Aš žiūriu FOTOGRAFO akimis.

Būtent fotografija mane privertė dar kartą pažvelgti į Lietuvos gamtą ir atrasti ją iš naujo. Ko gero kitiems neįprasta tai, kad man gamta gražiausia tikrai ne per patį vasaros žalumos piką, o kaip tik, kai ji jau po truputį ruošiasi žiemos miegui. Geltonuojantys sulinkusių grūdų laukai, rudai gelsvų aukštų smilgų “jūros” – kažkas TOKIO.

O labiausiai myliu spygliuočių miškus ir jų samanotus kilimus. Neuogauju ir negrybauju, man tiesiog patinka ten būti. Kažkaip kitaip ten, kažkaip ramiau, kažkaip artimiau širdžiai ❤ Atrodo būni ten, o miško aura tave apkabina, paglosto galvą ir nuramina.. Mūsų miškai stebuklingi. Galbūt dėl to taip mėgstu ten fotografuoti? Tai ko gero pati mieliausia ir nuostabiausia vieta fotosesijoms, o išgirdus Jūsų norą jame fotografuotis – net suspurda širdis, nes žinau, kad bus labai labai gerai!

Lietuva, Tu graži!

Close
Kategorijos