Image Alt

R Luz Photography

  /  Asmeninė fotosesija   /  Nepykite, fotografas deja ne visagalis

Rašydama šį tekstą rizikuoju būti nesuprasta ir netgi sulaukti pasipiktinimo. Bet manau apie tai turi kažkas kalbėti. O su tais, ką šis tekstas papiktins, mums ne pakeliui ♡

Visur ir visada atsiliepimus skaitykite atidžiai, o blogus atsiliepimus – dar atidžiau.

Būna piktų žmonių, kuriems jau niekaip neįtiksi, kurie nepaiso patarimų, viską daro savaip tada niekas nesigauna ir pyksta, kodėl rezultatas ne toks. Kurie žino geriau kaip tu turi dirbti, bet tada rezultate kaltas lieki tik tu. Mano pagrindiniai keli patarimai, kuriuos dažnai akcentuoju:

⭐ Fotosesijai (ypatingai studijoje) nesirinkti tamsių, juodų ar neoninių rūbų;

⭐ Neplanuoti savo fotosesijos lauke apie vidurdienį (10:00 – 14:00);

⭐ Makiažas svarbu. Jeigu pasirinksite itin ryškų, blizgų, tamsų makiažą, viduryje dienos spindėsite kai nuo estrados scenos nulipusi – atrodys keistai. Taip pat dažnas atvejis – netinkama parinkta pudros spalva. Jūsų veidas rudesnis/oranžinis, o rankos ar kiti asmenys nuotraukoje – šviesesni? Ne, tai ne fotografas „pripiešė“ blizgučių ar nuspalvino Jums veidą kita spalva.

Su jaunaisiais susitikusios visada aptariame net 12 temų, duodame gausybę patarimų, papasakojame apie savo patirtį. Su kitais susirašant visada išsamiai atsakome į iškilusius klausimus, jeigu reikia patariame. Labai daug patarimų rašau Facebook, Instagram platformose, o dabar viską sudėjau čia, kad tik būtų kuo patogiau rasti. Nesilaikote patarimų – vadinasi neįnešate savo indėlio į gražius kadrus, kuris yra būtinas. Fotografas nėra visagalis, nors yra manančių kitaip. Dėl gražių kadrų turime BENDRADARBIAUTI.

Daug žmonių patingi pasidomėti, tingi pasiskaityti pateiktą informaciją. Iš fotografijos pusės, dažnas net nepasižiūri koks fotografavimo stilius, o tada stebisi, kodėl medžiai tamsiai žali, o ne ryškiai neoniniai, kaip kaimynės nuotraukose iš KITO fotografo.

Kartais nori neįmanomo – saulės spindulių kadruose pilką apniukusią dieną arba atvirkščiai. Auksinės švelnios vakaro saulės nors fotosesiją susiplanavo viduryje dienos. Taip, yra tokių, kurie galvoja, jog paslaugų tiekėjai – visagaliai, o ypatingai fotografai. Buvę atvejų, kuomet rodos būdavau net priversta jaustis atsakinga vien už tai, kad jų mažylis tą dieną nesišypso – fotografo kaltė? Yra manančių, kad tikrai taip.

Yra tokių, kurie sugalvoja savo idėjų, turi minčių kadrams, bet jų neišsako fotografui, lyg tikėdamiesi, kad jų mintys bus perskaitytos, bet taip nenutinka, o tada fotografas kaltas vėl lieka. VISADA papasakokite ko tikitės, ko norite, apie kokį kadrą svajojate. Fotografai ne ekstrasensai, jie tokie patys žmonės, kaip ir Jūs ♡

Pacituosiu vieną nerealią fotografę V. Tamoliūnę:

„FOTOGRAFAS NĖRA:
✰ Plastinių operacijų chirurgas
✰ Estetinio plombavimo specialistas
✰ Nekokybiškai atlikto makiažo ir šukuosenos gelbėtojas
✰ Drabužių lygintojas
✰ Remonto ir namų valymo paslaugos teikėjas ir t. t.

Profesionalūs fotografai stengsis jums pateikti kokybišką rezultatą, bet mes neturim perkurti ir perpiešti Tikrovės, gyvų reportažo akimirkų. Būkit supratingi ir mylėkit save, užuot per padidinamąjį stiklą ieškodami tikrų ir išgalvotų trūkumų bei netobulumų!“

Mielieji, šiais laikais paslaugų tiekėjų apstu visų skoniams ir norams. Rinkitės atsakingai, nepatingėkite pasidomėti, klauskite ir bendraukite su paslaugos tiekėju, iš karto išsiaiškinkite ar jūsų požiūriai sutampa – tai labai labai svarbu.

Bendraukime, kad išvengtume nesusipratimų vėliau ir supraskime, kad mums būtina bendradarbiauti, kad pasiektume pačių geriausių rezultatų 💛

Close
Kategorijos