Image Alt

R Luz Photography

  /  Asmeninė fotosesija   /  Nuotraukų stilius – ar reikia kreipti į tai dėmesį renkantis fotografą?

Vieno pokalbio metu su būsima nuotaka išgirdau įdomią mintį, kad ieškant fotografo kartais sudvejodavo ar tai fotografo stilius ar tokių kadrų prašė klientai? Aptarkime tai!

Daugelis sako, kad fotografą išsirinkti nepaprasta užduotis. O gal vis gi paprasta? Skirtingi stiliai, fotografavimo kampai, spalvų paletės ir t.t. Kažkas mėgsta statinius kadrus, kažkas labiau reportažą. Kažkas myli šypsenas, o kažkas nuožmius rimtus žvilgsnius. Kiekvienas fotografas turi SAVO stilių ir pagal tai Jūs renkatės (ar turėtumėte rinktis) fotografą.

Ar Picasso būtų tapęs freskas ant bažnyčios lubų jeigu būtų to prašomas? Galbūt taip, bet tikrai išlaikytų SAVO stilių. Ar itališkoje picerijoje reikalaujate cepelinų? Ar pasikvietę Andrea Bocelli pagal Jūsų norus jis pradėtų dainuoti lietuvišką popsą? Ko gero ne, juk tai absurdas, tiesa? Tas pats ir su fotografais, ir su kitais kūrėjais. Jūs turite suprasti – patinka kubizmas ar žavi natiurmortai, norite itališkos picos ar cepelinų, operos ar popso?

Pripažinsiu, mane labai liūdina, kai šviežiai įkeliu pvz. krikšto kadrus, parašau tekstą, jog vietų rugpjūčiui nebeturiu ir tą pačią dieną sulaukiu žinutės “Ar fotografuojate krikštynas? Ar rugpūčio x d. laisva?”. Kodėl liūdina? Nes supranti, jog net nežiūrėjo darbų, pamatė pavadinime “photography” – ai tiks. Toks atsainus požiūris veda į daug nesusipratimų. Tai tas pats, kas norėt cepelinų, bet užeiti į pirmą pasitaikiusią įstaigą – itališką piceriją, nes pavadinime pamatėte žodį “kavinė”.

Žinoma, nesame visiškai užsispyrę ir kategoriški. Jeigu matome, kad to reikia, tuomet prisitaikome prie žmonių būdo. Pavyzdys: asmeniškai aš nemėgstu, kuomet rimtu veidu man žiūrima į objektyvą, aš myliu šypsenas, juoką ir žvilgsnius „vienas į kitą”. Bet jeigu matau, kad žmogus šypsotis nenori, tuomet ieškoma išeičių, kuriami pvz. romantiški kadrai ❤ Bet lankstumui yra ribos. Mano kadrai šilto kolorito ir kitokie nebus, medžių ryškiai žalios neoninės spalvos taip pat nebus ir tikrai daugelio paprašysiu fotosesijos metu bent truputį pakvailioti prieš objektyvą. Jeigu tai nėra priimtina, norisi tik rimtų statinių kadrų, tuomet ir reikėtų rinktis fotografą, kuris daro juos.

Rinkitės atsakingai ir būtinai tai, kas arčiausia Jūsų širdies ❤

Close
Kategorijos