Image Alt

R Luz Photography

  /  Vestuvės   /  Vestuviniai žiedai. Mitai ir gausi įvairovė

Renkantis vestuvinį žiedą ko gero kiekvienam akys raibsta nuo variacijų gausos. Kokio storio? Kokio metalo ar spalvos? Ar akmenukas neiškris? Ar derės su sužadėtuvių žiedu? Tiek ir dar daugiau klausimų iškyla būsimiems jaunavedžiams, nors pradžioje užduotis atrodė gana paprasta – tiesiog įsigyti žiedus.

Ar žinojote, kad net 70% mūvi vestuvinį žiedą ant kairės rankos? Senovėje buvo tvirtai tikima, kad būtent kairės rankos piršto vena buvo tiesiogiai sujungta su širdimi. Vokietijoje, Indijoje ir Rusijoje dažniau žiedą mūvi ant dešinės. Dėl lietuvių tradicijos viena tiesa taip ir neįrodyta, tad taisyklių jokių tikrai nėra ir drąsiai galite mūvėti ant tos rankos, kurios Jums labiau patogu. Tik nepamirškite, kad žiedas mažiau dėvėsis ant kairės jeigu esate dešiniarankis ir atvirkščiai.

Tradiciniai vestuviniai žiedai nuo seno gaminami iš aukso, nes šis metalas buvo laikomas gryniausiu ir vertingiausiu. Dabar galime rinktis iš įvairių aukso atspalvių: geltono, balto ir raudono/rožinio. Galime netgi maišyti juos tarpusavyje ir nešioti “spalvingus” žiedus. Vyrauja mitas, kad baltas auksas yra pagamintas ne iš aukso, o iš pagerinto sidabro. Tai tikrai netiesa. Baltasis auksas yra tas pats auksas, tik apdirbtas skirtingais būdais. O ieškantiems išskirtinumo – galite rinktis žiedus net iš titano, karbono, platinos, nerūdijančio plieno ir kt.

Vestuvinio žiedo apvali forma simbolizuoja amžinybę, nes neturi nei pradžios, nei pabaigos. Tad, kad ir kokios spalvos, brangumo ar dizaino žiedą pasirinksite, net neabejokite, jog Jūsų širdžiai jis bus pats gražiausias, vertingiausias ir ypatingiausias ❤️

Close
Kategorijos